Családi napközis ovis csoport
Családi napközi - Óvodás csoport

2016. októberétől folyamatos csatlakozási lehetőség 7 fős csoportunkba

2-5 éves korig várjuk az Aprókat.

Nézzetek be hozzánk..

Családi napközis ovis csoport
Beszoktatási rend
Családi napközis ovis csoport
Ötletek és javaslatok a beszoktatáshoz
Családi napközi -bölcsis csoport

Bölcsődei hírek

Vidáman, izgalmasan telnek a bölcsisek napjai a Szederindában. A számukra összeállított programban fellelhetők zöldprogramunk elemei, a néphagyományok, az ünnepek. 

 Ezek szoros egységben vannak a kézműves tevékenységekkel, zenés foglalkozásokkal, mesékkel, így a legkisebbek is több féle képpen, több szempontból tapasztalhatnak meg különböző évszakokhoz, ünnepekhez, eseményekhez kapcsolódó tevékenységeket, ismereteket, néphagyományokat.

Zöld programunk keretein belül az utóbbi hónapokban a bölcsisekkel megfigyeltük a madarakat a kertben, készítettünk nekik madáretetőket - műanyag flakonokat vágtunk és festettünk ki közösen az újrahasznosítás jegyében - és szorgalmasan etetjük őket. A kerti munkákba is szívesen bekapcsolódtak, örömmel gereblyézték a lehullott faleveleket, és szedegették össze őket talicskába.
Nagy hangsúlyt fektetünk a kézügyesség, a kreativitás kibontakoztatására, fejlesztésére művészeti alapképzésünkkel. Erre jó lehetőséget nyújt a kis létszámú csoport. Hetente kétszer folytatunk kézműves tevékenységet. A felhasznált anyagokat úgy választjuk ki, hogy minél több félével találkozzanak, és lehetőleg természetes anyagok legyenek. Szívesen használunk fel újrahasznosítható elemeket, pl. papírgurigát, kupakot. Mindig nagy izgalommal várják a kicsik, hogy mit fognak készíteni, már az előkészületekben is igyekeznek tevékenyen részt venni. Leginkább festeni szeretnek, akár ecsettel, akár tenyerükkel, vagy ujjukkal, és ragasztani. Előszeretettel használunk terményeket, különféle tapintású és minőségű papírokat, agyagot és házi főzött gyurmát.
A jó zenei készségek, mint hallás, ritmusérzék kibontakoztatását nagyon fontosnak tartjuk, így gyakran fogadjuk reggel zeneszóval a gyerekeket, és nagyon sokat éneklünk. Egyre jobban érzik a dalok, a zene ritmusát, tisztábban énekelnek, egyre jobban érzékelik a magas-mély, gyors-lassú, halk-hangos relációkat. Heti rendszerességgel tartunk zenefoglalkozást, ahol időnként hangszerekkel ismerkedhetnek a gyerekek (furolya, hegedű, zongora, dalok két szólamban), megtanulnak néptánc alaplépéseket, népdalokat, és népi gyermek játékokat. A dalanyagot általában a közelgő ünnepek témáira alapozzuk. (Legutóbbi jeles napjaink Márton nap, Mikulás, Luca nap, Karácsony, újév.)
Tornán nagyon sokat fejlődtek a bölcsisek. Sokkal kitartóbbak, aktívabbak, a gyakorlatokat egyre pontosabban utánozzák. A bemelegítő résznél pedig már velünk mondogatják a mondókákat futkározás, lépegetés közben.
Játékok közül montessori eszközöket, kirakókat, nagymozgási igényüket kielégítő eszközöket (csúszda, mérleghinta, trambulin, tölcsér, forgófotel, ugráló csacsi, babakocsi) könyveket, építő, toló és húzó, formabeillesztős és egyéb játékokat kínálunk. Mindezek kiegészülnek futó, ölbeli és egyéb felkínált játéklehetőségekkel.
A mesék még nem kötik le őket hosszan, de nagyon szeretnek a képekről mesélni közösen egyszerű történeteket szőni, verseket, mondókákat mondogatni. Beszédük ezek hatására szépen fejlődik, egyre több szó kerül át aktív szókincsükbe. Egyre szebben kommunikálnak egymással is, próbálnak szépen kérni.
Öltözködésben is sokat önállósodtak, cipőt, már fel, le vesznek, kabátjukat, sapkájukat is ügyesen leveszik, sőt, Majácska már egyedül is fel tudja venni a nadrágját. Ez a fejlődés az étkezésnél is megmutatkozik, egyre tisztábban esznek, és Szofi is olyan ügyes már, hogy az etetőszékből átkerült az asztalhoz.
A szobatisztaságra való igény is ott lappang már némely bölcsisben, érdeklődnek a bili iránt, és időnként fel is kéreckednek rá.



Jelentkezés
Facebook